Jobee.sk

Magazín o práci a kariére

PR

Sedem tipov, ako potešiť svojich zamestnancov pred Vianocami

Opäť je tu najkrajšia časť roka a ak patríte k ľuďom, ktorí sú zodpovední za svojich zamestnancov, určite im chcete toto obdobie nejako spríjemniť. Vianoce trvajú pár dní, ale slávnostná atmosféra nás sprevádza už celé týždne pred nimi. Nasledujúce tipy vám pomôžu priviesť vianočného ducha aj do pracovného prostredia.

 

1. Pripravte originálne vianočné darčeky

Výber darčekov pre zamestnancov by mal odrážať aj hodnoty vašej firmy. Diár na nový rok a pero s vašim logom by malo byť prirodzenou súčasťou ich pracovného života, ale vianočné darčeky by mali presahovať túto praktickú stránku a mali by zamestnancov úprimne potešiť.

Pri komunikácii so zákazníkmi je dôležité robiť kvalitný prvý dojem. Podporte ho pomocou darčekov, ktoré potešia a zároveň podporia dobrý imidž vašej spoločnosti. Pre dámy je vhodná profesionálna sada na gélové nechty, pre pánov zase poukazy k barberovi, pretože tieto procedúry si sami často nedoprajú.

 

2. Zlepšite spoločné pracovné prostredie

Prekvapenie, ktoré naozaj stojí za to? Vylepšite pracovné prostredie tak, aby vám robilo radosť počas celého nasledujúceho roka, alebo ešte oveľa dlhšie. Vytvoriť príjemné miesto na prácu môžete pomocou nového nábytku do podnikovej jedálne, kancelárií a spoločných priestorov. Využijete ich každý deň a pozdvihnú úroveň vašej spoločnosti.

 

3. Naplánujte nezvyčajné spoločné aktivity

Teambuliding môže mať tisíce podôb. Užite si spoločné chvíle v prostredí mimo kancelárií a doprajte si hit tohto roka – kurz varenia alebo pečenia. Obdarujete tak zamestnancov hneď dvakrát – spolu sa naučíte nové veci a ak budete piecť vianočné pečivo, odnesú si domov sladké maškrty, ktoré dokážu potešiť celú rodinu.

 

4. Zjednodušte pracovné postupy

Modernizácia nám pomáha šetriť čas, ale aj zdroje. Myslite progresívne a ekologicky, napríklad tým, že nahradíte neprehľadné papierovačky online dochádzkovým systémom. Vaši zamestnanci ocenia všetky zmeny, ktoré budú znamenať automatizáciu a menej administratívnej práce či byrokracie. Využite naplno schopnosti modernej technológie.

 

5. Vianočný večierok s témou

Vianočné večierky sú overená klasika, ktorá dokáže stmeliť kolektív. Doplňte ho o tému, na ktorú sa môžu všetci zábavne obliecť a užiť si neopakovateľnú atmosféru. Vyberiete si večierok v štýle milovaného Harryho Pottera, alebo radšej v téme Pána prsteňov? Nájdite spoločných obľúbencov, pripravte adekvátne občerstvenie a nezabudnite na kostýmy.

 

6. Predĺženie voľna

Kto by neprijal jeden alebo dva dni voľna v práci? Určite si viete predstaviť, akú radosť by ste zamestnancom spravili, ak by ste im ako predvianočnú odmenu dopriali pár dní voľna. Či už to bude pred sviatkami, aby mohli nakupovať darčeky a chystať si doma príjemnú atmosféru, alebo počas sviatkov, kedy budú tráviť čas s rodinou a priateľmi. Dar tohto extra času bude zároveň príjemný bonus ako aj ochrana vašej zodpovednosti za správnu starostlivosť o zamestnancov.

 

7. Prístup do najbližšieho wellness centra

Wellness je čoraz častejšie skloňovaný pojem, ktorý vyjadruje harmóniu tela, duše a zároveň správny balans medzi prácou a odpočinkom. Nechajte zamestnancov, aby si sami vybrali, či si doprajú masáž, kúpeľ vo vírivke, saunu, alebo akupunktúru zameranú na odstraňovanie bolesti. V súčasnosti existuje mnoho procedúr a možností, preto si vyberú všetky vekové kategórie. Nezabudnite na flexibilné hodiny, aby mohli tento darček využiť kedykoľvek. Čas pred Vianocami je totiž nabitý spoločenskými aktivitami a určite nechcete, aby si zamestnanec vyberal medzi vianočnou besiedkou svojho dieťaťa a relaxom vo wellness centre.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: freepik.com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Jobee.sk