Jobee.sk

Magazín o práci a kariére

PR

Investovanie do nehnuteľností bez nutnosti vysokého kapitálu

Pri slove investovanie nadobúdame pocit, že ide o niečo, čo sa týka iba bohatých. Ide najmä o generáciu súčasných štyridsiatnikov a päťdesiatnikov, ktorá príliš dlho počúvala len o vkladných knižkách. Či chceme alebo nie, v súčasnej dobe sa na sporenie spoliehať jednoducho nemôžeme. Cestou k úspechu je práve investovanie, vďaka ktorému sa hodnota vašich peňazí neznehodnotí ani v čase pretrvávajúcej krízy a rastúcej inflácie.

 

 

Vkladné knižky boli produktom, v rámci ktorého vám banka vždy na konci roka pripísala úroky z úspor, ktoré ste tu mali uložené. Išlo o produkt, v rámci ktorého sa kedysi naozaj oplatilo sporiť, keďže vám na konci roka pripísali úrok aj vo výške 10 % z nasporenej sumy, pričom výhodou bolo aj to, že ste vždy vopred vedeli, s akým úrokom môžete v daný rok počítať.

Takéto produkty sú však dávno preč a tí, ktorí naivne čakajú na ich návrat, len zbytočne mrhajú svojím drahocenným časom. Riešením dnešnej doby je investovanie, treba si však dobre rozmyslieť, do čoho investovať.

 

Súčasné investičné možnosti

Aktuálny investičný trh ponúka svojim investorom naozaj široké možnosti investovania. Okrem klasických investícií do akciových fondov nám postupne sprístupňuje aj možnosti alternatívneho investovania či investície do nehnuteľností formou developerských projektov, ktoré sa stávajú čoraz obľúbenejšie. Potenciálnych investorov pritom láka najmä pocit, že investujú do niečoho hmotného a hmatateľného s konkrétnym výsledkom, čo sa, napríklad, o investovaní do akciových fondov povedať nedá.

 

Investovanie do developerských projektov

Investovanie do developerských projektov je pomerne novou formou investovania. Ak ste ešte pred niekoľkými rokmi chceli investovať do nehnuteľností, bolo potrebné si takúto nehnuteľnosť najskôr kúpiť a následne ju dať do prenájmu. Takýmto spôsobom ste si ako jej vlastník vedeli zaistiť určitú formu úspor, ktorú ste získali ako prebytok medzi výškou nájmu a nákladmi na vašu nehnuteľnosť.

Investovanie do developerských projektov bolo vyhradené len pre určitú skupinu ľudí. Spravidla išlo o investorov, ktorí mali presnú predstavu o tom, kam investovať peniaze, a najmä mali dostatok finančných zdrojov, ktoré vedeli poskytnúť ako vstupnú investíciu. Tá si totiž vyžadovala vysoký kapitál, bez ktorého ste ešte donedávna mali vstup na takýto trh jednoducho zakázaný.

 

Vysoký vstupný kapitál je minulosťou

V posledných rokoch prešlo investovanie do developerských projektov viacerými zmenami, vďaka ktorým sa stalo omnoho dostupnejšie aj pre menších investorov. Výrazný vplyv má na to aj zníženie výšky kapitálu, ktorý je potrebné poskytnúť ako vstupnú investíciu.

Investovať do developerských projektov dnes môžete už od necelých 10 000 eur, pričom zisk, aký takáto investícia sľubuje, vie byť naozaj zaujímavý nehovoriac o tom, že viaceré developerské spoločnosti vám okrem neho garantujú aj predkupné právo na byt v rámci konkrétneho projektu. Ešte predtým, ako takúto investíciu zrealizujete, by ste si však ako potenciálny investor mali overiť možnosti, ktoré jednotlivé spoločnosti poskytujú.

Dôležité je totiž vybrať si spoločnosť, ktorá už má v rámci svojho portfólia niekoľko úspešne ukončených projektov, aby ste z výsledku investície neboli nakoniec nemilo prekvapený.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázok: freepik.com

 

Špeciál

Špeciálny obsah na magazíne Jobee.sk