Jobee.sk

Magazín o práci a kariére

PR

S týmto oblečením v práci zažiarite

Ak vaša práca nevyžaduje konkrétny dress code alebo v nej nedostanete uniformu, rána pred skriňou môžu byť poriadne dlhé. A aj keď čoraz viac ľudí objavilo čaro minimalizmu a nosí každý deň to isté – napríklad, čierne tričko a rifle – my sa predsalen prihovárame za originálnejší prístup k pracovnej móde. Prečo?

 

Aj keď patríte do skupiny introvertov, ktorým neprekáža ak si ich všíma čo najmenej ľudí, v práci by ste to takto nemali nechať. Výraznejšie oblečenie rozprúdi konverzáciu a kolegovia si vás lepšie zapamätajú. Mohli by si vás zapamätať aj ako sivú myšku, ale to predsa nie je našim cieľom…

V kapsulovom šatníku moderného zamestnanca by nemali chýbať tieto kúsky: sako, 4 topy/tričká/blúzky/košele, 2 sukne a 2 nohavice u žien/ u pánov 4 nohavice (z toho jedny džínsy), 1 šaty/oblek, 1 sveter a 3 páry topánok. A my vám dnes prezradíme, ako v nich môžete zažiariť! Vyberte si dva-tri výrazné kúsky a skombinujte ich s basic oblečením.

 

Kvalitné sako

Či už ste muž, alebo žena, minimálne jedno kvalitné sako s výrazným vzorom alebo v originálnej farbe by malo tvoriť pilier vašich outfitov. Ak vás nenadchýna pestrofarebnosť, zvoľte zaujímavý vzor. U mužov to môže byť zvierací motív alebo drobná potlač s tenkými líniami. U žien sú populárne kvetinové vzory a sýte farby. Pokiaľ vás nič z toho neláka, zvoľte aspoň látku s nezvyčajnou štruktúrou alebo si na sako našite vlastné, jedinečné gombíky.

 

Tričká s inteligentnou potlačou

Milujeme ich najmä odvtedy, čo Sheldon Cooper v seriály The Big Bang Theory zaviedol medzi klasické potlače aj tzv. nerd tričká. Do práce sa hodia najmä rôzne zaujímavé tričká s nápismi, pomocou ktorých rozosmejete ľudí okolo. A ak vašim cieľom nie je pobaviť, ale iba zaujať, voľte skôr filozofickejšie nápisy – medzi populárne patrí, napríklad, jednoduchý jednoslovný nápis „pomalšie“ alebo „vychutnávaj život“.

 

Sukne a nohavice, šaty a obleky – farebnosť a vzory

Pri týchto kúskoch oblečenia platí – čím farebnejšie, tých lepšie. Ľudia si vás zapamätajú, pretože ich nabijete pozitívnou energiou. Letný vánok pod šatami v žiarivých odtieňoch s motívom tropických kvetov a zvierat sú rovnako cool ako nohavice s palmovými listami na výrazne kontrastnom pozadí.

 

Bláznivé kúsky na zvláštne príležitosti

Odkedy sme si v škôlke všetci podávali ruky a rozdávali lízanky, milujeme pracovné narodeninové oslavy… No dobre, buďme realisti, drvivá väčšina z nás nemá rada deň, kedy sme stredobodom pozornosti. Aj napriek tomu dajme druhým šancu, aby s nami oslávili všetky príjemné udalosti.

Berme si do práce narodeninové tričká, ktoré pobavia. Nebojme sa žartov na vlastný účet, keď máme meniny. Dajme všetkým vedieť, že sa blíži svadba a máme z toho mierne záchvaty paniky, alebo, že nás bude na svete o jedného viac. Humor spája a ktovie, možno tak odštartujete v práci novú tradíciu. A hlavne, viac ako vaše oblečenie zažiari vaša osobnosť.

 

Správne topánky

Kráčať v ústrety žiarivejším zajtrajškom môžete aj vďaka veselým topánkam. V prípade pánov stačí dodať k hnedej a čiernej nejakú veselšiu farbu – a to nielen na teniskách, ale aj na elegantnej obuvi. Dámy a slečny majú viac možností, pretože topánky môžu zaujať aj strihom alebo štýlom opätkov. Keď zvolíte výrazné topánky, neriaďte sa pravidlom, že s nimi musí ladiť kabelka. Celý zvyšok outfitu by sa mal, práve naopak, niesť v neutrálnych farbách.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktor magazínu Jobee.sk. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie na témy kariéra, motivácia a pracovný život.